Mi a cellulit?
Méreganyagok mindig kerülnek a szervezetünkbe. A zsírszövetben raktározódnak. Megnövekednek a zsírsejtek, lassítják a véráramlást és a nyirokkeringést, könnyen felhalmozódnak a káros anyagcseretermékek is.
Nehéz csak fogyókúrával megszabadulni a zsírtól, mert csak besűrűsödik a sejtközi folyadék, ami salakanyagokkal dús.
Következmény: cellulit, cellulitisz, ízületi fájdalom, fekélyesedés, daganatok. Elszaporodnak a gombák, bélférgek, megtelepednek a baktériumok (toxinokat termelnek). Anyagcserezavarokra utaló bőrbetegségek alakulnak ki (ekcéma, pszoriázis). Romlik a vérkeringés.
A cellulit hátterében leggyakrabban a nyirokrendszer elégtelen működése áll, de okozhatják öröklött tényezők, mozgáshiány, helytelen táplálkozás, nem megfelelő minőségű és mennyiségű folyadék fogyasztása, stressz, fogamzásgátló szedése...
A nyirokrendszer szállítja el a sejtekből és a sejtközötti térből a salakanyagokat, s ha ez nem működik elégségesen, a salakanyagok felszaporodnak, rontják a sejtek anyagcseréjét.
A nyirokmasszázs méregteleníti a szervezetet, fokozódik a sejtanyagcsere és a salakanyagok felvétele a véráramba. Csökkenti a cellulitot.
Az illóolajok (cédrus, ciprus, boróka, levendula, citrom) fokozzák a hatását.
Rendszeresen érdemes alkalmazni a cellulit masszázst. (1 nem elég.)
Legkorábban csak néhány kezelés múlva mutathatunk fel egyértelműen látható és tapintható eredményt.
Fontos az életmódváltás:
Táplálkozás megváltoztatása, megfelelő mennyiségű folyadék fogyasztása, a helyes légzés, a rendszeres testmozgás (izompumpa) és a rendszeres nyirokmasszázs.
Otthon hetente egyszer érdemes testradírt használni, 2-3 alkalommal szódabikarbónás-, tengerisós- vagy algafürdőt venni, 38 fokos vízben, 20 percig a jobb és gyorsabb hatás elérése érdekében.